0.8 C
Skopje
Sunday, February 16, 2020

Македонија

Свет

Хроника

Инцидент во Стар Дојран – две лица повредени, а две уапсени

На 1 мај 2019 година е пријавено дека во периодот од 02 до 03 часот по полноќ, пред хотел во Стар Дојран,...

Пронајден човечки труп кај скопското село Љуботен.

Човечки труп бил пронајден во атар на скопското село Љуботен, дознава 24 Инфо. Веста ја потврдија од МВР. Трупот...

Спорт

Акција за спас на ракометниот клуб Вардар

Македонскиот ракометен првак Вардар по крајот на актуелната сезона нема повеќе да биде финансиран од Сергеј Самсоненко, затоа навивачите на Вардар започнаа...

Поврзи се со нас преку социјалните мрежи

132фановикако
0СледбенициСледете не
0СледбенициСледете не

Временска прогноза

Skopje
clear sky
0.8 ° C
1 °
0.6 °
86 %
0.7kmh
0 %
Sun
5 °
Mon
12 °
Tue
15 °
Wed
10 °
Thu
6 °
- Advertisement -

Магазин

Забава

Фејсбук ја менува својата платформа и ќе нуди нови апликации.

Со следната голема итерација на Фејсбук, FB5. Дизајнот ќе биде многу полесен, ќе го изгуби поголемиот дел од сината тема на двете...

Авто Мото

Ново поскапување на бензините и дизелот, во иднина цените по новата...

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 72,00 денари, на ЕУРОСУПЕР БС-98 74,00 денари, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-ЕV) 63,50 денари, а на Екстра...

Здравје

Крвната група влијае на слабеењето

Постојано сте во борба со килограмите, дури и кога строго се придржувате до диетата? Доколку сте дел од луѓето за кои слабеењето...

Лари Кинг e итно пренесен во болница, доживеал срцев удар

Американскиот водител Лари Кинг (85) доживеал срцев удар, пишуваат американските медиуми. Кинг итно бил пренесен во болница поради проблемите...
- Advertisement -
- Advertisement -

Живот

Технологија

Патувања

Град Скопје со апел до излетниците за 1 мај да го...

Градот Скопје апелира до граѓаните на 1 мај при посетата на излетничките места, како и на градските паркови, да се придржуваат на...