Ботас ја освои пол позицијата во Баку, 1-2 за Мерцедес

0
209
Сподели

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас ќе тргне од стартната позиција на утрешната Формула 1 трка за Големата награда на Азербејџан. Ботас постигна рекорд на патеката возејќи најбрз круг со време од 1:40.495 во третата сесија од квалификациите оставајќи го зад себе тимскиот колега Луис Хамилтон.

Квалификации:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here