Вардар со само еден гол подобар од Металург

0
154
Сподели

Ракометарите на Вардар со 32:31 го победија Металург попладнево во натпревар од Суперлигата.

Вардар на овој меч настапи без неколкумина стандардни првотимци.

Најдобар стрелец кај Вардар беше Кисељев со осум голови, а Стојанче Стоилов со пет погодоци. Кај Металург се истакнаа Шилегов со осум, а Шпенде со четири погодоци.

Лидер на табелата е Еурофарм Работник со четири победи и еден пораз. Од четвртото до шестото место се Тинекс Пролет (2-3), Пелистер (1-3) и Бутел (0-4).

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here