Кевин Дурант од Голден стејт оди во Њујорк никс

0
151
Сподели

Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант по завршувањето на сезоната ќе премине од Голден стејт во Њујорк никс. „ЕСПН“ објави дека од следната сезона Кевин Дурант ќе го носи дресот на Њујорк никс.

Договорот на Кевин Дурант со Голден стејт завршува ова лето.

Покрај Њујорк, за Дурант појавиле интерес и тимови како ЛА клиперс и ЛА лејкерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here