Лари Кинг e итно пренесен во болница, доживеал срцев удар

0
209
Сподели

Американскиот водител Лари Кинг (85) доживеал срцев удар, пишуваат американските медиуми.

Кинг итно бил пренесен во болница поради проблемите со срцето.

Лекарите изјавиле дека неговата здравствена состојба засега е стабилна и дека за неколку дена ќе биде пуштен дома.

Лари Кинг зад себе има долга кариера од 62 години со повеќе од 50.000 интервјуа.

Водителот беше заштитно лице на една од најголемите американски телевии „CNN“, а својата кариера ја продолжи во руската кабловска мрежа „RT“

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here