Пронајден човечки труп кај скопското село Љуботен.

0
269
Сподели

Човечки труп бил пронајден во атар на скопското село Љуботен, дознава 24 Инфо.

Веста ја потврдија од МВР. Трупот бил пронајден кај местото викано Башанец.

Станува збор за труп кој е во поодмината фаза на распаѓање.

По обдукцијата ќе биде познато како починало лицето дали од природна смрт или станува збор за убиство, а се работи и на идентификација на телото.

Извор: 24 инфо

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here