Акција за спас на ракометниот клуб Вардар

0
172
Сподели

Македонскиот ракометен првак Вардар по крајот на актуелната сезона нема повеќе да биде финансиран од Сергеј Самсоненко, затоа навивачите на Вардар започнаа акција за спас на ракометниот тим.

Во координација со управата на тимот, обезбедена е жиро-сметка на која поддржувачите на РК Вардар ќе можат да донираат. РК Вардар заслужува да биде спасен.

Жиро-сметката за донации на РК Вардар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here